Чистка та сервісне обслуговування інверторних кондиціонерів | Чистый воздух
инверторный кондиционер

Інверторні кондиціонери мають серйозну перевагу перед іншими пристроями: вони більш точно підтримують температуру, видаючи менше шуму. Система працює таким чином, щоб частота обертів компресора змінювалася плавно – без циклів включення або виключення. Щоб побутовий кондиціонер стабільно і якісно працював, йому потрібно періодичне обслуговування та регулярне чищення.

Заправка та обслуговування кондиціонерів інверторного типу

Періодично кліматична техніка потребує діагностики. Вона являє собою перевірку ключових показників роботи і деталей. Якщо майстер виявить відхилення від норми, він виправить недолік – це допоможе уникнути в майбутньому поломки або некоректної роботи.

Інверторні кондиціонери, сервіс яких повинен бути регулярним, також вимагають регулярного чищення. Одночасно проводиться і дезінфекція кондиціонерів. Вона необхідна для запобігання утворення грибків і появи бактерій. Їх потрапляння в повітря може викликати алергії, захворювання дихальних шляхів або їх загострення, якщо людина має хронічну форму.

Чи потрібно чистити кондиціонер та коли це робити? Інверторні пристрої обслуговують двічі на рік – на початку літнього сезону і по його закінченню. Такі кондиціонери мають широкий діапазон робочих температур. Тому, використовують їх не тільки в літню спеку, а й в період міжсезоння, коли центральне опалення ще не включено.

Через більш інтенсивної експлуатації може з’явитися запах з кондиціонера. В цьому випадку не потрібно чекати кінця сезону для чищення, а проводити її якомога швидше. Неприємний запах з кондиціонера пов’язаний з тим, що на деталях внутрішнього блоку зібралася велика кількість пилу, мікроб, алергенів.

Якщо кондиціонер смердить, потрібно чистка внутрішнього блоку. Довірити її потрібно професіоналу. Вся процедура займе кілька етапів:

  1. Перевірка системи, огляд і діагностика її роботи.
  2. Мийка внутрішнього блоку – очищення турбіни і дезінфекція.
  3. Профілактика для дренажної системи – майстер очищає трубку, яка відводить конденсат, щоб запобігти появі засмічення.
  4. Очищення зовнішнього блоку.
  5. Перевірка тиску фреону – при необхідності, буде зроблена дозаправка.
  6. Тестовий запуск пристрою.

Якщо працює кондиціонер, запах в приміщенні не повинен погіршуватися. Якщо ж з’явилися сторонні неприємні «аромати», це привід не зволікати з викликом спеціаліста. Самостійно очистити побутовий кондиціонер на професійному рівні не вийде.

Детальніше