Інверторні кондиціонери - чистка та сервісне обслуговування - найкращі практики | Експертні поради
инверторный кондиционер

Інверторні кондиціонери мають серйозну перевагу перед іншими: вони точніше підтримують температуру, видаючи менше шуму. Система працює таким чином, щоб частота обертів компресора змінювалася плавно – без циклів увімкнення або вимкнення. Щоб інверторний кондиціонер стабільно і якісно працював, йому потрібне періодичне обслуговування і регулярне чищення.

Заправка та обслуговування кондиціонерів інверторного типу.

Періодично кліматична техніка потребує діагностики – це перевірка ключових показників роботи і деталей. Якщо майстер виявить відхилення від норми, він виправить недолік – це допоможе уникнути в майбутньому поломки або некоректної роботи.

Інверторні кондиціонери, сервіс яких має бути регулярним, також потребують регулярного чищення. Одночасно проводиться і дезінфекція кондиціонерів. Вона необхідна для запобігання утворенню грибків і появи бактерій. Їхнє потрапляння в повітря може спричинити алергії, захворювання дихальних шляхів або їхнє загострення, якщо людина має хронічну форму.

Чи потрібно чистити кондиціонер і коли це робити? Інверторні пристрої обслуговують двічі на рік – на початку літнього сезону і після його закінчення. Такі кондиціонери мають широкий діапазон робочих температур. Тому, використовують їх не тільки в літню спеку, а й у період міжсезоння, коли центральне опалення ще не ввімкнене.

Через більш інтенсивну експлуатацію може з’явитися запах із кондиціонера. У цьому разі не потрібно чекати кінця сезону для чищення, а проводити його якомога швидше. Неприємний запах з кондиціонера пов’язаний з тим, що на деталях внутрішнього блоку зібралася велика кількість пилу, мікробів, алергенів.

Якщо кондиціонер смердить, потрібне чищення внутрішнього блоку. Довірити її потрібно професіоналу. Уся процедура займе кілька етапів:

  • Перевірка системи, огляд і діагностика її роботи.
  • Мийка внутрішнього блоку – очищення турбіни і дезінфекція.
  • Профілактика дренажної системи – майстер очищає трубку, яка відводить конденсат, щоб запобігти появі засмічення.
  • Очищення зовнішнього блоку.
  • Перевірка тиску фреону – за необхідності, буде зроблено дозаправку.
  • Тестовий запуск пристрою.

Якщо працює кондиціонер, запах у приміщенні не повинен погіршуватися. Якщо ж з’явилися сторонні неприємні “аромати”, це привід не зволікати з викликом фахівця. Самостійно очистити інверторний кондиціонер на професійному рівні не вийде.

Детальніше