Як правильно заправляти кондиціонер | Чисте Повітря
заправка кондиционера

Практично все кліматичне обладнання зараз функціонує на фреоні тієї чи іншої марки.

Якість роботи кондиціонера визначається саме кількістю холодоагенту: якщо його недостатньо в системі, починається обмерзання змійовика і патрубків, а сам компресор виходить з ладу. З огляду на те, що його вартість становить близько 65% від загальної вартості обладнання, користувачам необхідно своєчасно проводити заправку кондиціонера фреоном.

 

Як правильно заправляти кондиціонер

На зовнішньому блоці кондиціонера завжди написана марка фреону (наприклад, R-22 або R-410A) та його номінальна вага для системи. Це слід враховувати та проводити дозаправлення кондиціонера саме холодоагентом рекомендованої марки.

Також вам слід пам’ятати, що правильно робити заправку кондиціонера по вазі, а не по тиску. Це пов’язано з розрахунком номінального щорічного випаровування фреону, яке закладають виробники ще на заводі.

 

Етапи заправки кондиціонера

Нижче наведена покрокова інструкція, якої повинен дотримуватися майстер з сервісного обслуговування кондиціонерів. Розуміючи процес ви зможете його ефективно контролювати, а значить не будете обманутими.

  • Спускаємо залишки фреону;
  • вакуумуємо кондиціонер;
  • перевіряємо цілісність магістралі (тримає вакуум — або пропускає);
  • проводимо обтягування гайкових з’єднань;
  • заправляємо за вагою.

 

Нюанси дозаправлення по тиску

У деяких випадках користувачі не бажають проводити повну перезаправляння, а просто додають фреон, ґрунтуючись на тиску.

Це робити неправильно, оскільки в кондиціонері повинна знаходитися номінальна маса холодоагенту, передбачена виробником. Дозаправлення кондиціонера по тиску категорично не можна робити з такими торговими марками як Daikin, Mitsubishi Electric і Mitsubishi Heavy. Їх компресори швидко виходять з ладу, бо дуже чутливі до щонайменших змін тиску.

Компанія Чисте повітря проводить заправку кондиціонерів в Києві та рекомендує уважно стежити за станом вашого обладнання. Якщо у вашому кондиціонері витік фреон, наші фахівці в будь-який час проведуть огляд і заправлять потрібною маркою холодоагенту.

Замовити