

Переваги та недоліки кондиціонерів на новому фреоні R32
Установка кондиціонерів та їх подальше використання неможливо без застосування спеціальних холодоагентів – фреонів. У різні роки при виробництві цієї кліматичної техніки для їх заправки використовували різні охолоджуючі речовини. Згодом дослідження показали, що вони завдають шкоди озоновому шару Землі. Що в свою чергу завдає непоправної шкоди екології. Було прийнято рішення відмовитися від застосування шкідливих фреонів. Зокрема, на території ЄС заборонений фреон R22. На зміну йому прийшов новий – R32.
Фреон R32: особливості та переваги
З 2015 року кожна охолоджуюча речовина для кондиціонера має проходити контроль вмісту гідрофлюркарбона. Для цього ввели єдиний показник – GWP. Наприклад, у охолоджувача R410А він дорівнює 2088. Фреон R32 має всього 685 одиниць. Таким чином, він набагато безпечніший.
Одночасно з безпекою, заправка кондиціонера фреоном R32 має й інші переваги:
• Повна відсутність шкідливих для екології викидів.
• Високі показники охолодження.
• Відповідність стандартам ефективності та безпеки.
• Мінімальні витрати охолоджувача.
• Можливість переробки.
Також, якщо вам потрібен кондиціонер, ціна з установкою буде включати в себе й дозаправку фреоном. Враховуйте, що R32 має більш низьку собівартість та більш економічний у використанні. З недоліків можна назвати той факт, що для експлуатації промислових установок такий тип фреону не поспішають використовувати. Він відноситься до горючих речовин, що несе потенційну небезпеку в промислових умовах. Тому, тут широке застосування до сих пір має холодоагент R410.
Перевірка та заправка кондиціонера: коли вони необхідні?
Якщо ви купуєте кондиціонер, установка – це не те, на чому закінчується спілкування клієнта з фахівцями по обслуговуванню. Монтаж траси кондиціонера, монтаж внутрішнього блоку кондиціонера, налагодження роботи, пуск – з цього починається робота пристрою в будинку або офісі. Надалі ж система вимагає періодичної перевірки та дозаправки фреоном.
Як зрозуміти, що техніка вимагає дозаправки:
• Погане охолодження або нагрівання повітря.
• З’єднання на зовнішньому блоці починають покриватися льодом або починає капати вода.
• Поява інею на гайках зовні.
Як заправити кондиціонер? Зробити це самостійно не вийде – особливо, якщо ви зовсім не розбираєтеся в будові техніки. Необхідно викликати майстра для дозаправку охолоджувачем. Кондиціонер вимагає кваліфікованого обслуговування – тоді він пропрацює довгі роки без необхідності покупки нового або серйозного ремонту.