Компоненти зимового комплекту і навіщо він потрібен|Чисте повітря
элементы зимнего комплекта

Компоненти зимового комплекту і навіщо вони потрібні?

Розділимо зимовий комплект на дві категорії, взимку на тепло та взимку на холод:

 1. Кондиціонер повинен працювати взимку на тепло.

  Цей комплект найпопулярніший та дуже зручний. Найчастіше замовляють люди, які хочуть опалювати або догрівати кондиціонером приміщення. Це дуже зручно, багато хто це використовує. Такий комплект не вимагає налагодження і досить простий в установці.

Комплектація

 • Підігрів картера компресора;
 • Підігрів піддону;
 • Термореле.

Підігрів картера компресора — так званий «Хомут» — це та деталь, яка не змінюється та ставиться у двох типах комплектів. Призначена підігрівати масло в компресорі в холодну пору року. Встановлюється в нижній частині компресора (картері). Ця деталь повинна бути якісною, їй відводиться основна роль, не буду вдаватися в подробиці, коли кондиціонер в холодну пору працює на тепло, зовнішній блок працює на холод і температура в блоці може опускатися до -40 градусів. Підігрів картера компресора повинен постійно тримати масло в рідкому стані.

Підігрів піддону — це спеціальний термо-провід, який розкидається особливим чином по піддону кондиціонера. Коли кондиціонер працює на тепло, відбувається намерзання льоду в зовнішньому блоці. З кожною годиною воно збільшується поки не доходить до критичного — або розриває теплообмінник зовнішнього блоку, або пошкоджує вентилятор зовнішнього блоку. Далі дорогий ремонт.

Термореле — це такий собі захист від «дурня». Реле автоматично включає/вимикає зимовий комплект, коли змінюється температура на вулиці.

        2. Кондиціонер повинен працювати взимку на холод.

Найчастіше це застосовується в серверних, лабораторіях і там, де дуже стежать за температурою. До цих кондиціонерів пред’являються підвищені вимоги по надійності. Перейдемо до комплектації:

 • Підігрів картера компресора;
 • Підігрів піддону;
 • Термореле;
 • Реле регулювання обертів вентилятора зовнішнього блоку;
 • Підігрів дренажу.

Перші три пункти ми розглянули вище, розглянемо останні два.

Реле регулювання обертів вентилятора зовнішнього блоку — встановлюється для правильної роботи кондиціонера. Адже прилад з самого спочатку проектувався на охолодження, коли на вулиці буде + 25° C, а ми його змушуємо працювати при мінусах. У цьому випадку йому непотрібно проганяти через себе таку кількість повітря, щоб охолодити холодоагент. Саме тому ставиться реле регулювання обертів.

Підігрів дренажу — влітку ця функція не потрібна. Конденсат, який утворюється у внутрішньому блоці через дренажну трубку безперешкодно виливається назовні. У зимовий час конденсат (а це вода) просто замерзає. І забиває дренажну трубку. Кондиціонер починає текти всередину і може пошкодити дороге устаткування в приміщенні. Підігрів дренажу не дає утворитися цій проблемі.

Компанія «Чисте Повітря» має великий досвід в установці зимових комплектів. Якісні компоненти та професійний монтаж, і ваш кондиціонер працює добре при будь-якій температурі.

Детальніше