Як правильно підготувати кондиціонер до зими: поради
подготовка к зиме

Кондиціонер створений для підтримки в приміщенні комфортної температури. Переважна більшість приладів здатна нормально функціонувати при температурі повітря на вулиці не нижче – 7 С0. Тому кондиціонер потребує обслуговування та підготовки до зимових холодів.

Що треба зробити, щоб кондиціонер включився після зимових холодів

Найважливіше, про що варто пам’ятати при падінні температури нижче точки замерзання води – конденсат. Це волога, яка завжди утворюється при роботі кондиціонера на охолодження. Вона часто накопичується на деталях теплообмінника і її необхідно видаляти. Навіть якщо прилад взагалі не включатиметься в морозну погоду.

Фахівці сервісних центрів завжди радять обов’язково виконувати 3 операції:

  • Установку міцного навісу над пристроєм для захисту його від брил льоду, що падають з верхніх поверхів та даху;
  • Блокування випадкових включень приладу, для чого найкраще від’єднати його від мережі електроживлення;
  • Закачування фреону в зовнішній блок – це сприяє зниженню тиску в системі і зменшення втрат газу.

Крім цих дій необхідно позбутися від конденсату, який можливо залишився на теплообмінниках. Вирішити проблему можна, включивши і прогнавши кондиціонер 3-4 години в режимі «Вентиляція». За цей час всі мокрі деталі висохнуть, за умови, що температура повітря буде не нижче +16 0С.

Бажано очистити прилад від забруднень: прочистити фільтри і протерти кондиціонер вологою, а потім сухою губкою в тих місцях, де це дозволяється робити по інструкції. Треба уважно стежити за тим, щоб всі деталі після закінчення чистки залишалися сухими.

Батарейки з пульта дистанційного керування теж можна вийняти. Електроніка пульта споживає струм навіть в режимі очікування, тому не варто залишати його включеним.

Лайфхак

Якщо ви збираєтеся користуватися кондиціонером при низьких температурах, то можна встановити на нього спеціальний зимовий комплект. Він забезпечить нормальний запуск при мінусовій температурі. У його завдання входить:

  • Нагрівання картера компресора для запобігання застигання масла і захисту від гідроудару;
  • Регулювання швидкості обертання вентилятора;
  • Підігрів дренажу для нормального видалення конденсату.

Ще одна порада. Взимку трапляються відлиги, йде мокрий сніг і дощ. Тому, зовнішній блок краще цілком захистити від попадання вологи на критичні вузли.

Детальніше