Штраф до 3400 грн за неправильне відведення конденсату кондиціонера | Чистый воздух
кондиционер капает на голову

Досить часто кондиціонери встановлюють неправильно на свій ризик та страх. Все це може призводити до необхідності демонтувати обладнання.

Система, може бути визнана правомірною або незаконною – все це залежить від норм та визначають правила, встановлені законодавством.

Виведення конденсату від кондиціонера на вулицю

Кондиціонер – обладнання, яке особливо актуально в літню пору року. Але, для того щоб пристрій справно працював та радував користувача довгі роки за ним необхідно не тільки доглядати, а й правильно його встановлювати.

Під час роботи кондиціонера утворюється конденсат, який необхідно кудись зливати. І найпоширенішим способом є виведення конденсату на вулицю.

У стіні створюється отвір, в який проводитиметься трубка для виходу непотрібної вологості. Щоб краплі не заважали оточуючим, конденсат відводять в бачок або будь-яку іншу ємність. Але, даний метод вимагає регулярного контролю, особливо в літню пору року.

Метод має цілу низку недоліків, серед їх числа:

  • дренажна система має властивість замерзати в зимовий час року;
  • краплі можуть падати сусідам у вікна, а останні будуть просити власника прибрати шланг подалі, бо за законом вони будуть праві;
  • в зимову пору року холодне повітря буде потрапляти в приміщення.

Даний спосіб відрізняється простою роботою, тому є найбільш поширеним.

Правильне відведення конденсату

Краплі від кондиціонера не повинні потрапляти на голови перехожих, на даху балконів або на фасади поруч розташованих об’єктів створюючи при цьому шум. Тому, відведення повинно бути створено за всіма правилами та виводитися в спеціально відведені для цього місця, а саме в: побутову, зливову каналізацію, резервуари або будь-якими іншими способами, які не допускають витоку або поширення.

У зв’язку з цим не так давно з’явилася інформація про пропозицію Верховної Ради штрафувати власників неправильно встановлених трубок від конденсату кондиціонерів, які створюють незручності оточуючим.

Якщо новий закон буде прийнятий, то в силу увійде з 1 червня 2021 року. Це дасть можливість усім власникам усунути існуючі проблеми та уникнути штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Для того щоб кондиціонер був встановлений правильно, краще спочатку звертатися за допомогою до фахівців. Якщо ж обладнання має проблеми з виведенням конденсату, то тільки професіонали допоможуть виправити ситуацію.