Спліт системи - обслуговування| Мульти-спліт системи | Чисте Повітря
Обслуговування спліт системи

В даному нарисі мені хочеться описати чистку спліт та мульти-спліт системи.

Спліт система — це найзвичайніший кондиціонер з «настінним» внутрішнім блоком та з одним зовнішнім. У мульти-спліта багато внутрішніх і один зовнішній. У даній статті я не буду заглиблюватися в процедуру ТО кондиціонера, вона повністю описана у нас на сайті в розділі «чистка кондиціонерів» тут я опишу ті нюанси, на які дійсно потрібно дивитися, на дії майстра з кондиціонерів.

Почнемо зі сплітів.

Спліт можна розділити на два типи (звичайний та інверторний).

Чистка звичайних сплітів (on-off) — процедура проста, заправляти можна по тиску, тобто можна виконувати дозаправлення. Кондиціонер виходить на свій робочий тиск (3,6 бар при +25 на вулиці), цей показник відносний і можна застосувати не до всіх моделей кондиціонерів.

Сервіс інверторних кондиціонерів — в цих кондиціонерах є система автоматичного вирівнювання тиску і заправляти по тиску категорично не рекомендую. Кондиціонер значно дорожче звичайного. І падіння в системі спостерігається, якщо тиск вже критичний. А нюанс полягає в тому, що критично мала та велика кількість фреону буде показуватися по тиску однаково. Це означає, що дозаправлення інверторного кондиціонера проводити не можна — ви ризикуєте його зіпсувати. Тільки повна заправка по вазі!

Сервісне обслуговування мульти-сплітсистем — тут все просто. Система може бути багатокомпресорна — це коли в одному зовнішньому блоці багато компресорів і у кожного з компресорів свій контур. І кожен з контурів заправляється окремо. При виході з ладу одного компресора вся інша система функціонує нормально. Відноситься до системи (on-off). В обслуговуванні як спліт.

Обслуговування інверторного мульти-спліта — ось тут кого завгодно не варто підпускати до такого кондиціонеру (це дорого). У такій системі купа захистів, але на жаль від «дурня» вони не рятують. Дозаправляти категорично не можна! Тільки повна заправка і якісним фреоном.

Про фреони, які вони бувають і як перевірити якість, я розповім окремо.

Підсумуємо — читаємо «шилдик» на кондиціонері і якщо на ньому написано загадкове слово «інвертор», заправляти тільки за вагою. Всі інші можна дозаправляти по тиску.

Замовити