Спліт- та мультиспліт-системи. Обслуговування | Чисте повітря
Обслуговування спліт системи

Спліт-система — це звичайний домашній кондиціонер з «настінним» внутрішнім блоком та з одним зовнішнім. У мульти-спліт системи багато внутрішніх і один зовнішній блоки. У статті нижче я не буду заглиблюватися в процедуру технічного обслуговування кондиціонера, вона повністю описана на сайті в розділі «Чистка кондиціонерів», тут я зверну вашу увагу на дії майстра, які необхідно проконтролювати при сервісі вашого приладу.

Спліт-системи можна розділити на два типи: звичайний та інверторний.

Чистка звичайних сплітів (on-off) — процедура проста, заправляти можна по тиску, тобто можна виконувати дозаправлення. Кондиціонер виходить на свій робочий тиск 3,6 бар при +25 на вулиці (цей показник відносний і може застосуватись не до всіх моделей кондиціонерів).

Сервіс інверторних кондиціонерів. В кондиціонерах такого типу є система автоматичного вирівнювання тиску і заправляти по тиску категорично не рекомендую. Кондиціонер значно дорожчий вичайного. Падіння тиску в системі спостерігається, коли він вже критичний. А нюанс полягає в тому, що критично мала та велика кількість фреону буде показуватися по тиску однаково. Це означає, що дозаправлення інверторного кондиціонера проводити не можна — ви ризикуєте його зіпсувати. Тільки повна заправка по вазі.

Сервісне обслуговування мульти-сплітсистем — тут все просто. В обслуговуванні як спліт. Система може бути багатокомпресорна — це коли в одному зовнішньому блоці багато компресорів і у кожного з компресорів свій контур. І кожен з контурів заправляється окремо. При виході з ладу одного компресора вся інша система функціонує нормально (відноситься до системи “on-off”).

Обслуговування інверторного мульти-спліт кондиціонера — ось тут кого завгодно не варто підпускати до такого приладу (це дорого). У такій системі купа захистів, але на жаль від «дурня» вони не рятують. Дозаправляти категорично не можна. Тільки повна заправка і якісним фреоном.

Про фреони, які вони бувають і як перевірити якість, я розповім окремо.

Підсумуємо: на кондиціонері читаємо наліпку виробника, якщо на ній написано загадкове слово «інвертор» – заправляти тільки за вагою. Всі інші можна дозаправляти по тиску.

Замовити